Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Ts 1 hangi bölümler var

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Ts 1 hangi bölümler var

Ts 1 hangi bölümler var

Ts 1 hangi bölümler var sorusu tercih yapacak bir çok öğrencinin merak ettiği sorulardan birkaçı. Üniversite sınavına giren ve ya girecek olan birçok öğrenci tercih yapacakları alanları seçmeden önce gerekli araştırmayı yapmak istiyor. Bunların başında kendi alanlarına göre girebilecekleri bölümler var tabi ki. Şimdi bu bölümleri ve ayrıntılarına bakalım.

Üniversite Tercih Döneminde Alanlar Nelerdir

TM, MF, TS ve DİL olarak ayrılmış olan dört yıllık lisans bölümleri birçok öğrencinin kafasını karıştırmakta. Özellikle öğrenciler hangi bölümlerin hangi alanlarla aldığını bilmedikleri için fazlaca tedirgin olmaktadırlar. Ama aslında buna hiç gerek yok. Bu yazımızda öğrencilerin için rahatlatmak için gerekli olan bilgileri vereceğiz. İlk olarak bu bölümler neye göre ayrılıyor ona bakalım. Öncelikle lise dönemi içinde öğrenciler belirli alanlarda sınıflara ayrılırlar. Bunlar o alanların ders içeriklerine göre belirlenmektedir. Bu alanlar TM, MF, TS ve DİL olarak dört gruba ayrılır. TM alanındaki öğrenciler Türkçe-matematik, MF olan öğrenciler matematik-fen, TS olan öğrenciler Türkçe-sosyal ve DİL olan öğrenciler ağırlıklı olarak yabancı dil derslerini gören öğrencilerdir. TS alanındaki öğrencilerin en çok sorduğu soru ise Ts 1 hangi bölümler var sorusudur. Şimdi bu sorunun cevabına bakalım.

TS Alanında Hangi Bölümler Mevcut

Lise dönemlerinde TS alanında okuyan ya da tercihini bu alandan yapacak öğrenciler türkçe-sosyal derslerine daha fazla yoğunluk vererek bu alanda tercih yaparlar. TS alanında tercih yapılabilecek bir çok bölüm mevcut. Bu yazımızda Ts 1 hangi bölümler var sorusunu soran öğrencilerimize yardımcı olacağız. TS alanı bölümleri şu şekilde;

Animasyon, Animasyon ve Oyun Tasarımı, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Basın ve Yayın, Coğrafya, Coğrafya Öğretmenliği, Çizgi Film ve Animasyon               , Fotoğraf ve Video, İlahiyat, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı ve Medya, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, İletişim ve Tasarım, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Kültür ve İletişim Bilimleri, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümleri Ts 1 hangi bölümler var sorusunun cevabıdır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir