Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Devlet üniversitesi hukuk taban puanları

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Devlet üniversitesi hukuk taban puanları

Devlet üniversitesi hukuk taban puanları

Devlet üniversitesi hukuk taban puanları, Hukuk, bireylerin ve toplumların arasında olan ilişkileri ayarlayan ve düzene koyan kuralların toplanmış halidir. Hukuk Fakültesinin amacı, anayasadaki yasaların ve iş etiği çizgisinden kopmayacak, bireyler ve toplum arasındaki düzeni sağlayabilecek, hukuk sektörü içerisinde katkı ve fayda sağlayabilecek nitelikli adayları sektöre kazandırmaktır. Hukuk Fakültesini tercih etmeyi düşünen aday öğrencilerde adalet ve hukuk kavramlarına ilgili, konuşma yeteneği yüksek, disiplinli olması en önemli özelliklerdendir. Devlet üniversitesi hukuk taban puanları, yıllar içerinde değişiklik gösterir. Bu nedenler araştırma yaparken Devlet üniversitesi hukuk taban puanları üniversitelere göre de değişebileceği göz önünde bulundurmalıdır.

Hukuk Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Hukuk bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Adayların mezun olabilmeleri için 240 AKTS doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir. 4 yıllık eğitimlerini tamamlamış öğrencilerin yapmaları gereken 1 yıllık stajları bulunmaktadır.

Hukuk Bölümü Dersleri Nelerdir?

Hukuk bölümü öğrencileri 8 dönemlik eğitim hayatları boyunca adalet ve hukuk kavramları üzerine detaylı bilgi sahibi olacakları dersler ile karşı karşıya geleceklerdir. Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır. Bu dersleri başarılı bir şekilde tamamladıkları takdirde ‘‘Hukuk Fakültesi Diplomasını’’ almaya hak kazanacaklardır. Hukuk bölümü mezunları avukat, savcı, hakim gibi birçok unvanlarından birisine sahip olabilirler.

Hukuk bölümünü tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler için;

  • Anayasa Hukuku,
  • Genel Kamu Hukuku,
  • Medeni Hukuk,
  • Türk Anayasa Hukuku,
  • Uluslararası Hukuk,
  • İdare Hukuku,
  • Ceza Hukuku Genel Hükümler,
  • Anayasa Yargısı Hukuku,
  • Borçlar Hukuku Genel Hükümler,
  • Ticaret Hukuku

Hukuk Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Hukuk bölümü öğrencileri mezun olduktan sonra avukat unvanına sahip olurlar. ancak hakim ve savcılık yapmaları için gerekli sınavlarda başarı sağlamaları istenmektedir. Mezun bireyler meslek hayatları içerisinde adli hakimlik, savcılık, kaymakamlık, sayıştay denetçiliği, idari hakimlik ve daha birçok görevleri bulunabilir. Görevlerini yöneldikleri alan ile belirlemektedir.

Hukuk Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Hukuk fakültesi mezunu kişiler devlet içerisinde bulunan birçok yerde görev alabilmekte ve tercih etmeleri durumunda kendi avukatlık bürolarını açıp avukatlık veya danışmanlık hizmeti de sunma şansına sahiptirler. Devlet üniversitesi hukuk taban puanları en yüksek bölümlerde baş sırada gelmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir