Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Yurtdışı Okulları

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Yurtdışı Okulları

Yurtdışı okulları lise son ve mezun olmuş öğrenciler için merak konusudur. Genellikle Türkiye’deki üniversitelere girmekte zorlanan öğrencilerin tercih ettiği bir yöntem olur yurtdışı okulları. Bazıları da gerçekten yurtdışında okumak isterler. Yurtdışında okumak istiyorsanız ilk önce hangi ülkede okumak istediğinize karar vermelisiniz. En önemli konulardan biri olan da yök denkliği olduğunu unutmamalısınız.

Yurtdışında okumak


Yurtdışı okulları
dünya çapında oldukları için öğrencilerin ne dili, ne ırkı, ne cinsiyeti ne de köken ayrımı yaparlar. Her öğrenciye eşit eğitim öğretim şartı sunarlar. Her daim öğrenci merkezli olan yurtdışı okulları öğrencilerin rahat ve refah koşullarda eğitim alabilmesi için her türlü maddi ya da manevi desteği sunmaktan çekinmezler. Öğrencilerin sadece eğitime odaklanmalarını ve başarılı olmalarını isterler. Bu üniversiteler eğitim hayatınızda kaliteden çok daha ötesini yaşayacağınız ve sınırlarınız olmadan özgürce dilediğiniz bölüme kayıt yaptırma imkanına sahip olacağınız bir üniversite. Hem yurtdışında okumak isteyen hem de Avrupa eğitim standartlarında eğitim almak isteyen her öğrencinin başvuru yapabilmesi için sınavsız sadece lise diploması ile kayıt alan üniversite öğrenciye sağladığı en rahat ulaşımdır. ÖSYM’nin 2014 yılından itibaren tercih kılavuzunda yer alması ile YÖK tarafından tanınır üniversite olmuştur ve YÖK denkliğine sahip ilk üniversitedir. Yök denkliği veren üniversiteler
Yök denkliği veren üniversitelerebaktığımızdaTürkiye’ye en yakın olan balkan ülkelerini görüyoruz. Makedonya’da okursanız eğer kendinizi Türkiye’de hissedeceğinize eminiz. Makedonya’da tercih edebileceğiniz kaliteli üniversiteler arasında Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi bulunmaktadır. 2007 yılında başkent Üsküp’te kurulan Balkan Üniversitesi, Avrupa Birliği standartlarında eğitim vermekle birlikte İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi popüler mühendislik bölümleri, Hukuk, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık gibi alanlarda çok uygun fiyatlarla kaliteli eğitim alabileceğiniz bir üniversite olup aynı zamanda İngilizce eğitim de vermektedir. Bir önemli nokta da Türk öğrenciler için. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ise yine çok geniş bir yelpazede üstelik Türkçe eğitim veren nitelikli bir üniversitedir. Sizler de buralarda eğitim almak istiyorsanız daha detaylı bilgiyi internet sitesinden okulları arayarak öğrenebilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir