Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Yurtdışı Master

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Yurtdışı Master

Yurtdışı master üniversite hayatlarını bitirmiş yeni mezunların merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bunun en büyük sebebi ise üniversite mezuniyetinden sonra yüksek lisans yapmanın büyük avantajları olmasıdır. Üstelik bu yüksek lisans yani master yurtdışında yapıldığı takdirde o bireye ciddi avantajlar sağlamaktadır. Yurtdışı master yapmanın avantajlarını ve hangi ülkelerde yapılacağını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Yüksek Lisans (Master) Nedir?

Yurtdışı master başlığına geçmeden önce yüksek lisans hakkında bilgiler verelim. Yüksek lisans, İngilizcesi “master“ olan bir lisans öğretimine dayalı eğitim-öğretim ve araştırmanın sonuçlarını ortaya koymayı amaçlayan bir yükseköğretim programıdır. Yüksek lisans eğitimi, kişinin eğitim aldığı alanda veya seçeceği başka bir alanda uzmanlaşması ve bu durumu bilimsel bir tezle ispat etmesiyle sonuçlanır. Yüksek lisans eğitimde kişi genel araştırma teknikleri hakkında bilgi sahibi olur. Araştırmacı çalışma yaptığı disipline daha metodolojik bakarken, temel çalışma alanını belirler. Yüksek lisans programları tezli ve tezsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Yükseköğretim kurumu tarafından belirtilen kararnamede iki başlığın farkları şu şekilde verilmiştir.

“ Tezli yüksek lisans programı öğrencinin bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak bilgilere erişme, bilgiyi derleme, yorumlama ve değerlendirme yeteneğini kazanmasını sağlar. Tezli yüksek lisans programı toplam yirmi bir krediden az olmamak koşuluyla en az yedi ders, bir seminer dersi ve tez çalışmasından oluşur.”

“ Tezsiz yüksek lisans programı, öğrenciye mesleki konularda bilgi kazandırarak mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını gösterir. (2) Tezsiz yüksek lisans programı toplam otuz krediden ve 90 AKTS’den az olmamak kaydıyla en az on ders ile dönem projesi dersinden oluşur.”

Yurtdışında Yüksek Lisans

Yurtdışı master eğitimi her öğrencinin hayalidir. Bunun nedeni ise yurtdışında master yapmak; Dünya genelinde tanınmış bir diploma, uluslararası iş deneyimi, parlak bir kariyer, güçlü bir network, akıcı bir yabancı dil, özgüveninizi artırma ve olaylara farklı açıdan bakabilme avantajlarına sahip olmak demektir. Yurtdışında master yapabileceğiniz bazı ülkelere örnekler verecek olursak;

  • İngiltere
  • Amerika
  • Avustralya
  • Yeni Zelanda
  • Çin
  • İspanya
  • Almanya gibi ülkeler bu konudaki en tercih edilen ülkelerdendir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir