Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Yurtdışı İngilizcesi

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Yurtdışı İngilizcesi

Yurtdışı İngilizcesi nedir? İngilizce hayatımızın her evresinde ihtiyacımız olan bir dil haline geldi. Hem evrensel dil olarak kabul edilmesi hem günlük hayatta ve iş hayatında neredeyse zorunlu hale gelmiş olması bu dili merak konusu haline getirmiş durumda. Artık İngilizce ekstra bir dil olarak görülmek yerine anadil olarak zaten bilinmeli gibi bir kalıp var. İş başvuruları gibi önemli alanlarda mecburi olarak görülmekte bu yüzden de insanlar İngilizce öğrenmek ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyor. Yurtdışı İngilizcesi nasıl öğrenilir? Yurtdışı İngilizcesi farklılıkları nedir ona bakalım.

İngilizce Tarihi

İngilizce ilk olarak 5. yüzyılda İngiltere’de ortaya çıkmış ve modern zamanlarda ise küresel bir dil haline gelmiş Batı Cermen dili. İngilizce günümüzde Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Karayipler, Avustralya, İrlanda, Kanada ve Yeni Zelanda’da yaşayan kişilerin çoğunluğunun anadilini oluşturmaktadır. İkinci dil ve resmî dil olarak dünya genelinde, özellikle İngiliz Milletler Topluluğu üyeleri ve çok sayıda uluslararası örgüt tarafından kabul görmektedir. Tarihçe olarak eski İngilizce, orta İngilizce ve modern İngilizce olarak üçe ayrılmaktadır. Eski İngilizce, İngilizcenin atası olacak dil, Kavimler Göçü ile yer değiştirmiş Cermen kavimlerinin Britanya Adaları’nda yaşayan Keltleri sürerek bu adalara yerleşmesi ile yayılmıştır. Orta İngilizce, İngilizce, güneyden gelen Fransızlaşmış bir halk olan Normanların istilaları ile “Normanca” denilen Fransız lehçesinin etkisi altında kalması ile oluşmuştur. Modern İngilizce ise İngilizce, günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nde, Birleşik Krallık’ta, Avustralya’da, Kanada’da, Güney Asya’nın bir bölümünde, Mısır’da ve Afrika’nın belirli kesimlerinde ana dil ya da ikinci dil olarak konuşulmaktadır.

Yurtdışı İngilizcesi aynı zamanda Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesi olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Bunlar dışında farklı ülkelerin sahip olduğu aksanlarda mevcuttur fakat en yaygın olan ayrım bunladır.

Amerikan ve İngiliz İngilizcesi

Yurtdışı İngilizcesi konusu adı altında iki aksan arasında ki farklara bakalım. Genel olarak özetleyecek olursak iki aksan arasında ki farklar şu şekildedir;

  • Zaman kullanımlarındaki farklar
  • Sözcük farklılıkları
  • Yazımda ki farklılıklar
  • Edat kullanımı farkları
  • Fiil kullanımı farkları

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir