Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Yök denkliği olan üniversiteler Makedonya

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Yök denkliği olan üniversiteler Makedonya

Yök denkliği olan üniversiteler Makedonya

Yök denkliği olan üniversiteler Makedonya, Makedonya’da üniversite okumayı düşünenlerin merak ettikleri konuların başında “Makedonya Üniversitelerinin YÖK denkliği var mı?” sorusu geliyor. Makedonya Üniversiteleri için YÖK denkliği konusunu kısaca açıklamak gerekirse eğer. Yurtdışı üniversitelerin YÖK denkliği söz konusu olduğunda öncelikle şunu söylemek gerekir: Üniversitelerin YÖK denkliği ve tanınırlığı iki ayrı konudur. Bir süre önce değiştirilen prosedürlere göre, YÖK tarafından tanınan bir üniversiteden mezun olmanız, diplomanızın otomatikman YÖK denkliğine sahip olacağı anlamına gelmemektedir. YÖK denkliği bireysel başvuru yapılarak alınan bir belgedir ve bu belgeyi sahip olabilmeniz için belirli koşulları karşılıyor olmanız zorunludur. Bir de YÖK seviye tespit sınavı söz konusudur. YÖK, gerekli gördüğü durumlarda öğrencilerin ilgili eğitimi gerçekten alıp almadığını tespit etmek için mezun olan öğrencileri bir seviye tespit sınavına tabi tutabilir. Bu sınavdan geçme notu en az 40 olarak belirlenmiştir. Ancak yurtdışında üniversite okumak gibi bir düşünceniz varsa bu durum hiç endişelenmenizi gerektirmiyor. Kaliteli ve nitelikli bir üniversite eğitim öğretim aldığınız takdirde bu sınavı rahatlıkla geçebileceğinizi düşünüyoruz. Yök denkliği olan üniversiteler Makedonya da size sunduğumuz partner okullarımızdan mezun olduğunuz taktirde bu konuda sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük olacaktır.Üniversiteler hakkında

Makedonya’da tercih edebileceğiniz kaliteli üniversiteler arasında Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi bulunmaktadır. 2007 yılında başkent Üsküp’te kurulan Balkan Üniversitesi, Avrupa Birliği standartlarında eğitim vermekle birlikte İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi popüler mühendislik bölümleri, Hukuk, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık gibi alanlarda çok uygun fiyatlarla kaliteli eğitim alabileceğiniz bir üniversite olup aynı zamanda İngilizce eğitim de vermektedir. Bir önemli nokta da Türk öğrenciler için. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ise yine çok geniş bir yelpazede üstelik Türkçe eğitim veren nitelikli bir üniversitedir.


Uzaktan eğitim seçenekleri

Uzaktan eğitim seçeneklerinin de bulunduğu bu üniversitede devam zorunluluğu bulunmamaktadır, dilediğiniz bölümü yılda sadece iki kez sınavlara katılmak koşuluyla okuyabilirsiniz. Sizce de harika değil mi? Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin müfredatı ülkemiz üniversitelerinin müfredatına paraleldir. Bu iki üniversite de Yök denkliği olan üniversiteler Makedonya tarafından tanınmaktadır.


Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir