Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Üsküp’ten Ne Alınır?

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Üsküp’ten Ne Alınır?

Üsküp’ten Ne Alınır?

Balkanların kalbi Makedonya küçük bir coğrafyaya sahip oldukça yeşillikli ve dağlık bir bölgedir. Başkenti Üsküp ise ülkenin en çok turist çeken ilidir. Peki, oraya kadar gitmişten Üsküp’ten ne alınır?

Seyahat rotanızı balkanlara çevirdiniz ve Üsküp’e ulaştıysanız orada cennet gibi bir tatil yapacağınızı garanti edebiliriz. Hem tarih ve kültür anlamında oldukça etkileyici hem de doğa anlamında büyüleyici olan bu kentten dönmek istemeyeceksiniz. Üsküp, Makedonya’nın incisi konumundadır. Ülkenin tüm yapı taşları buradadır; akademi, politika, eğlence, alışveriş, doğa, sanat ve kültürün de olduğu ve daha nicelerinin bulunduğu Üsküp, metropol bir kenttir.

Üsküp’e gittiğinizde içinizi hem huzur hem de hüzün kaplayacak. Huzurlu bir ülke olan Makedonya, iklimi soğuk olsa da insanları sıcacıktır. Yardımseverlikleri o kadar fazladır ki orada asla kendinizi turist gibi hissetmeyeceksiniz. Ülkenin geçmişini inceleyip tarihi sayfalara gömülünce ne bedeller ödediğini, gözyaşı içinde bir ülke kurulduğunu görebiliyoruz. Günümüz Makedonya’sında hala Osmanlı ve Türk kültüründen izler görülür. Bu da ülkemiz için oldukça gurur vericidir.

Peki, Makedonya’ya gidildi, Üsküp gezildi. Üsküp’ten Ne Alınır?

Üsküp’ün Meşhur Olan Ürünleri

Makedonya turu dönüşünde Üsküp’ten Ne Alınır? Turistik eşya ne götürülür diye merak ediyorsanız bu yazımız sizin için!

Üsküp, alışveriş oldukça elverişli bir kenttir. Ülkede en çok bulabileceğiniz ürünler el yapımı olan ürünlerdir. Üsküp halkı el emeği olan her şeye çok değer verir. Magnet, penye, kupa gibi alternatiflerin de olduğu, şehre özel ürünler, hediye götüreceğiniz kişi için oldukça beğeni toplayacak. El yapımı ürünlerin Üsküp’e özel olması ve orayı anlatması da oldukça otantiktir.

Farklı olarak Üsküp’ten Ne Alınır derseniz, Pazar alanını ziyaret etmenizi tavsiye edeceğiz. Eski Pazar’dan kuru et, balık, peynir, kırmızı biber, kuru fasulye gibi Makedon mutfağına özgü lezzetleri satın alabilirsiniz. Oldukça lezzetli olan baharatlarından mutlaka yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz. Bu kadar  lezzet dolusunu başka yerde göremezsiniz.

Her yerde olduğu gibi Üsküp’te de alışveriş için özel merkezler vardır. AVM gibi noktalardan alışveriş yapabilir elektronikten giyime kadar her segmentte hediye bulabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir