Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Üsküp göreme

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Üsküp göreme

Üsküp göreme


Üsküp göreme,
Balkanlarda Türk izlerini hala taşımakta olan ve hala az da olsa Türklerin de yaşadığı küçük, tatlı ve kendine hayran bırakan bir kenttir Üsküp göreme. Makedonya’nın başkenti Üsküp kentin simgesi Vardar nehri üzerindeki Taş Köprüsü, eski Osmanlı çarşısı ve camileriyle gerçekten de size bir Anadolu şehrinde olduğunuz izlenimi görsel şölen ile uyandırır. Damak tadımıza uygun yemekleri, tarihi yapıları ve görkemli şehir ışıltısıyla güzel bir şehirdir. Türkler tarafından en çok merak edilen şey de Makedonya’nın Türk vatandaşlarından vize isteyip istememesi. Hayır Makedonya Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Aynı zamanda İstanbul ve İzmir’den uçak yolcuğunun yaklaşık 1 saat sürmesi sebebiyle ailenizle, arkadaşlarınızla hafta sonu kaçamağı bile yapabilirsiniz. Orada göreceğini eski binalar veya eski arabalar sizi korkutmasın. Oldukça modern bir kent, insanlar kafelerde ve sokaklarda eğlenmeyi seviyor. Üsküp göreme, ülkenin en büyük şehri ve ekonominin bel kemiği. İyi tarafından bakacak olursak, ticari merkez Üsküpolduğu için ülkedeki en güzel otel ve restoranlar burada.


Ne zaman gidilir?


Üsküp’te nemli astropikal iklim hüküm sürdüğü için ve bu yüzden yazlar da kışlar nemli geçer. Genelde yazlar sıcak ve nemli olur. Hava sıcaklığı Temmuz ve Ağustos aylarında 30 dereceyi bulur. Bazen 35 e kadar yükseldiği olur.. Yaz ayları şehri gezerken size biraz sıcak gelecek olsa da ama kent çok hareketlidir. Kafeler, parklar doludur tıklım tıklım. Kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Bu yüzden Üsküp göreme yi ziyaret edecekler için en uygun aylar, Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim aylarıdır. Sıcaktan terleyip rahatsız olmayacağınız ya da soğuktan üşüyüp hasta olmayacağınız en uygun aylar.


Ne yenir, ne içilir?

Üsküp ya da Makedon mutfağı dendiğinde en popüler yemeklerin başında börek gelir. Arnavut böreği olarak da bilenen börekler inanılmaz lezzetlidir. Şehir içinde sadece börek yapan lokantalar vardır. Özellikle ıspanaklı böreği meşhurdur. Bir diğer önemli lezzet de köftesi. Kebap diyorlar ama bildiğiniz İnegöl köftesine benzer bir köfte. Özellikle Eski Çarşı’da meşhur köfteciler var. Ayrıca Üsküp’te Türk nüfusu da olduğu için yemekler size çok farklı gelmeyecektir. Mutlaka damak zevkinize uygun bir yiyecek bulacaksınızdır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir