Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Özel üniversite bölümleri ve ücretleri

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Özel üniversite bölümleri ve ücretleri

Özel üniversite bölümleri ve ücretleri

Özel üniversite bölümleri ve ücretleri avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Birçok öğrencinin geleceğini şekillendiren eğitimi alacakları üniversite de oldukça önemlidir. Devlet üniversitelerinin yanı sıra özel üniversiteler arasında geniş fırsatlara sahip olanları bulunur. Özel üniversitelerde özellikle burslu okuyanların bazı şartlar sağlanmadığında burslarının kesilme ihtimali bulunur. Bu da eğitimin yarım kalması demektir. Özel üniversite bölümleri ve ücretleri diğer bir dezavantajı ise her yıl ücretlerin artış göstermesidir. Bazı köklü üniversiteler dışında yeni açılan özel üniversiteler eğitim sisteminin oturmamasından kaynaklanan bazı sıkıntılar yaşayabilir. Bu da eğitimin kalitesini etkiler ve dolayısıyla öğrencinin hayatını etkileyebilir.

Özel üniversite avantajları

Özel üniversitelerin en önemli avantajı şüphesiz iş olanaklarıdır. . Özel üniversite bölümler ve ücretleri iş imkânlı birçok büyük şirketle yapılan anlaşmalar sonucunda öğrencilerin mezun olur olmaz iş bulabilmesinin sağlar. Mezun olmadan önce staj yapma imkânı da sunarlar. Özel üniversiteler iş bulamayan mezunlarına ise iş bulana kadar işsizlik maaşı ödemektedir. Ayrıca bunun dışında iş bulmayı da garanti ediyor. Ayrıca sınıflar az kişilidir. Çok kalabalık bir ortam bulunmaz. Bazı özel üniversiteler çok lüks ve havalı mimarilere sahiptir. Bazıları konumu açısıyla avantajlıdır. Örneği denize sıfır olması, ormanlık bir alanda konumlandırılması ve benzeri tercih sebebidir. Teknolojik imkânlar da bir hayli önem arz eder. Eğitim veren akademisyenler, görevliler geleceğimizi şekillendirir.

Özel üniversite bölümleri ve ücretleri

Özel üniversite bölümleri ve ücretleri bakıldığında genel fiyatları 40 bin TL ile 70 bin TL arasındadır. Bunlar lisans bölümleri içindir. Ön lisans programları ise 35 bin TL civarındadır. Bu ücretler yıllık olarak geçerlidir. Her yıl artış göstermesi mümkündür. Adaylar şehir dışında üniversite okuyacakları masrafı özel üniversitelere kayıt olabilirler. Birçok üniversite öğrencilerine %25, %50, %75, %100 burs imkânları sunmaktadır.

  1. Bahçeşehir üniversitesi tıp fakültesi yıllık ücreti: 52.685 TL
  2. Ada kent üniversitesi diş hekimliği fakültesi yıllık ücret: 65.000 TL
  3. Acıbadem Mehmet ali aydınlar üniversitesi psikoloji bölümü yıllık ücreti: 54.740 TL
  4. Altınbaş üniversitesi hukuk fakültesi yıllık ücreti: 52.900 TL
  5. Ankara bilim üniversitesi işletme fakültesi yıllık ücret: 46.506 TL
  6. Avrasya üniversitesi mimarlık bölümü yıllık ücreti: 36.800 TL

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir