Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Makedonya’da Okuyan Türk Öğrenciler

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Makedonya’da Okuyan Türk Öğrenciler

Makedonya’da Okuyan Türk Öğrenciler

Makedonya Cumhuriyeti’nde eğitim almak demek dünyaya kapılarını açmak demektir. Makedonya’da Okuyan Türk Öğrenciler için özellikle bu durum daha da geçerlidir. Yurtdışında eğitim alarak hem yabancı dil gelişecek hem de farklı kültürler tanıyarak hayata karşı bakış açılarını genişleteceklerdir. Makedonya Cumhuriyeti, kendini her daim geliştiren, sosyal, yenilenmiş ve kentleşme konusunda son hızla devam etmekte olan bir ülkedir.  Türkiye ile tarih ve kültür anlamında ortak noktalara sahip olan ülkede eğitim görmek oldukça duygu dolu olacaktır. Her yer Osmanlı ve Türk kültürüne ait izler bulabilirsiniz.

Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp’tür. Üsküp ülkenin can damarı dediğimiz bir merkez yani metropol konumundadır. Üsküp, siyasi , sosyal, kültürel, turizm, politika, sağlık, eğitim, eğlence, sanat, müzik, spor, gösteri sanatları vb. her türlü aktiviteyi burada yaşayabilirsiniz. Makedonya’da Okuyan Türk Öğrenciler bu bağlamda oldukça şanslıdır. Çünkü burada eğitim almak demek sosyal hayatınızda aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilmek demektir. Ayrıca ülkenin coğrafi konumundan kaynaklı harika bir doğaya sahip olması da cabası. Mükemmel derecede yeşillik, nehir ve dağların bir arada bulunduğu doğada vakit geçirmek de oldukça keyiflidir.

Makedonya Eğitimi Nasıldır?

Makedonya’da Okuyan Türk Öğrenciler verdikleri cevaplardan yola çıkarsak herkesin ortak bir kanaati olduğunu görebiliriz. Eğitim kalitesinin ne denli yüksek olduğu. Tüm öğrenciler eğitim kalitesinden oldukça memnun ve verimli olduğunu düşünmektedir.

Makedonya eğitim sistemi sınavsız ve puansız almasına rağmen üniversite eğitimi oldukça zorlayıcıdır. Öğrencileri tam donanımlı ve verimli bireyler olmadan mezun olmasına izin vermez. Her öğrenci mutlaka anadil seviyesinde İngilizce öğrenmelerini isterler bu neden eğitim dilleri genel olarak İngilizcedir. Erasmus gibi öğrenci değişim programlarına da oldukça önem veren Makedonya’da eğitim almak demek, nitelikli bireyler olup kariyer hayatınızda yüksek olmak demektir.

Makedonya Türkiye Çok Uzak Mı?

Çocuğunuzu göndermek istiyorsunuz ama aklınızda soru işaretleri mi var? Şüpheye hiç gerek yok! İstanbul ve Makedonya arası uçakla 1 saat ve vizesizdir. Türklere vize problemi yaşatmaz ve pasaportunuz yanınızda olmak kaydı ile 90 gün kadar ülkede kalma hakkı verir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir