Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Makedonya Vizyon Üniversitesi

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Makedonya Vizyon Üniversitesi

Makedonya Vizyon Üniversitesi Fiyatları

Makedonya Vizyon Üniversitesi Fiyatları

Makedonya Vizyon Üniversitesi Fiyatları Makedonya Üniversiteleri Türkçe, İngilizce, Arnavutça ve Makedonca dilindedir. Hazırlık eğitimi olmayan bölümlerde Türkçe okuyacak öğrenciler hazırlık eğitimi almadan doğrudan birinci sınıfa başlarlar. Vizyon Üniversitesi YÖK tarafından tanınıyor. Avrupa Birliği ülkelerinde de diplomalar geçerlidir. Üniversitede yerleşke yurtları bulunuyor. Fakat her üniversite yabancı öğrencilere yurt imkânı sağlamamaktadır Yurtların fiyatları 60-150 € arasında olmaktadır. Üniversite de eğitim alan öğrenciler 2-3 arkadaş ile birlikte ev kiralayabilirler. Üniversite ev kiraları 300-350 € arasındadır. Bu fiyatlar kişiye ve tutulacak evin içine, bulunduğu semtine ve konuma göre değişmektedir ki Türkiye de de böyledir. Üniversite de öğrenci ulaşımı için aylık abone kartı kullanmaktadır ki yurdumuzda da vardır.

Vizyon Üniversitesi Fiyatları

Makedonya Vizyon Üniversitesi Fiyatları ve genel olarak ücretler okunacak bölüme ve okunacak bölümün diline göre değişebilmektedir. 1000-4000 Euro arasındadır. Üniversitede ücretler lisans bölümüne göre Türkçe veya Makedonca dillerinde değişkenlik göstermektedir. Makedonya Vizyon Üniversitesi Fiyatları Makedonca tıp bölümünde 1000 – 3000 arasında değişmektedir.Türkiye’ de örgün 4 yıllık üniversite eğitimine devam eden öğrenciler isterlerse Makedonya’ya yatay geçiş yapabilme hakkına sahiptirler.

Makedonya’ya yatay geçiş yaptıktan sonra öğrenci eğitim dili neyse o dilde hazırlık eğitimine başlar ve makedonca veya ingilizce gibi dillerin hazırlık sınıfına devam eder. Başarılı olduktan sonra lisans devam ederler. Öğrencilerin Türkiye’de aldıkları dersleri Vizyon Üniversitesi nde aynen alınmış gibi yapabilirler. Türkçe eğitim alacak öğrenciler ise hazırlık eğitimi almadan lisans diploması yeterli. Lisans mezuniyet derecesi önemli değil. Makedonya Yüksek Lisans Türkçe, İngilizce veya Makedonca verilmektedir. Avrupa ülkelerinde üniversiteler tanınma ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Makedonya’da alacağınız diplomalar tüm Avrupa’da geçerlidir. Makedonya Vizyon Üniversitesi Fiyatları eğitim ve yaşam masrafları çok ekonomiktir.

AB adaylığını sürdüren ve 6 asır Türk hâkimiyetinde kalan ve 2 milyon nüfusunun yaklaşık %5′i Türk olan Makedonya bugün sizleri Üniversite eğitimi için davet ediyor.

Hizmet verdiğimiz diğer Makedonya Üniversiteleri için tıklayınız.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit