Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

İşletme mezunu yüksek lisans bölümleri

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

İşletme mezunu yüksek lisans bölümleri

İşletme mezunu yüksek lisans bölümleri

İşletme mezunu yüksek lisans bölümleri, Öğrenciler içinLisans eğitimi gerek araştırma gerekse uygulama açısından gerekli yeterliği kazandıran deneyimi ve derinlemesine bilgiyi kazandırmakta yeterli olmayabilir. Her zaman kendimizi nasıl daha fazla geliştirebiliriz diye araştırma yapmamız gerekir. Bu yüzden bu bilince sahip öğrenciler lisans eğitim bitince hemen geçip kenara oturmazlar. Lisans eğitimi bitince hemen Yüksek Lisans ile eğitimlerini taçlandırmak için çabalarlar. Yetkinleşme ve belirli bir alanda uzmanlaşma açısından lisansüstü eğitim olanakları önem taşımaktadır. İşletme bölümünden mezun olan öğrenciler, her ne kadar çok tercih edilen bir bölüm olarak dikkat çekiyor olsa da, çok geniş bir çalışma sahasına sahiptir. Çünkü İşletme mezunu yüksek lisans bölümleri de tıpkı diğer iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümleri gibi yöneldikleri sektöre göre mesleki evrimlerini gerçekleştirebilirler. Özel kurumlar, turizm ve danışmanlık, denetim, sigorta, dış ticaret ve ulaştırma sektörlerinde istihdam edebilirler.


İşletme yüksek lisans


İşadamı ve iş kadınlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir İşletme mezunu yüksek lisans bölümleri amacı, öğrencileri rekabetçi dünyanın yönetim sorumluluğunu üstlenebilecek bireyler haline getirecek şekilde eğitmektir. İşletme mezunu yüksek lisans bölümleri öğrencilere pazarlama, finans, muhasebe, ekonomi, iletişim, insan kaynakları ve operasyon yönetimi gibi alanlarda dersler sunulur, araştırma alanları sunulur ve onları çalışma hayatına çok iyi hazırlamış olurlar.  Bu tarz eğitim, kapsamlı özel derslerden oluşan bir yıllık öğrenime ek olarak bir yıllık proje veya tez çalışmasıyla tamamlanmaktadır.


Yüksek lisans ne kadar zaman içinde tamamlanmalıdır?


Sanırım tüm öğrencilerin en çok merak ettiği şeydir yüksek lisansı ne kadar zaman içinde tamamlama sorusu. Üniversite yönetmeliğine göre, dört yarıyıl sonunda kredili derslerini ve seminer dersini başarıyla tamamlayamayan veya yükseköğretim kurumunun öngördüğü en az genel not ortalamasını tutturamayan öğrencinin yükseköğretim kurumu ile ilişiği kesilmektedir. Öğrenciye, tezini jüri önünde savunması için en fazla iki yarıyıl ek süre verilebilmektedir. Askere geç gitmek ve o sırada yüksek lisans yaparken işte de çalışmak isteyen öğrencilerin, bu bilgilere sahip olmasında mutlaka yarar bulunmaktadır.


Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir