Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Hukuk Fakültesi Yurtdışı

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Hukuk Fakültesi Yurtdışı

Hukuk Fakültesi Yurtdışı

Hukuk Fakültesi Yurtdışı yapabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Yurtdışında üniversite okumak isteyen bireyler konusunda herhangi bir ayrım yapmayan ve başvuru şartı bulunmayan üniversitelerde lise diploması ile başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede yurtdışındaki üniversitelerde taban puanı yoktur. Sınava girme koşulu olmadığı için herhangi bir şekilde puanlama sistemine girmemiştir.

Yurtdışı konusunda önemli olan en temel husus eğitim alınan üniversitenin YÖK denklik belgesi vermesidir. Eğer üniversite bu belgeyi vermiyorsa yurtdışına okuduğunuz 4 yılınız, tüm akademi çalışmalarınızın hiçbiri sayılmayacak ve lise mezunu görüneceksiniz. Bu yüzden Hukuk Fakültesi Yurtdışı eğitimini ve üniversitesini araştırırken mutlaka bu noktaya önem veriniz.

Yurtdışında eğitim alabilmek için ya belli seviyede İngilizce olması gerekir ya da hazırlık sınıfından başlayacaksınız demektir. 4 yıl boyunca tüm arkadaşlarınızın, eğitimin, sosyal hayatınızın farklı kültürde geçeceği bir konuda İngilizce bilmeden ders geçmek imkansızdır.

Yurtdışı Hukuk Eğitimi Ücretleri

Hukuk Fakültesi Yurtdışı ülkelere ve üniversitelere göre değişkenlik gösterir fakat Makedonya, Azerbaycan ve Ukrayna’da oldukça uygun fiyatlı dünyanın kaliteli üniversitelerinden ders alabilirsiniz. Ayrıca buradaki üniversitelerin %100 burs imkanı da sağlaması öğrenci merkezli oluşunun bir kanıtıdır. Tabii ki İngiltere, İspanya, İtalya gibi ülkelerin eğitim ücretleri oldukça yüksek fiyatlıdır.

Balkan üniversitelerinin Avrupa üniversitelerine göre daha uygun fiyatlı olması, Türkiye’ye yakın ülkeler olması, Türk öğrenciler açısından oldukça büyük bir avantajdır.

Avrupa’nın En İyi Hukuk Okulları;

  • University of Oxford.
  • University of Cambridge.
  • Leiden University.
  • Stockholm University.
  • Ludwig Maximilian University of Munich.
  • University of Bologna.
  • Pantheon-Sorbonne University.

Yurtdışı Üniversite Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hukuk Fakültesi Yurtdışı başvuruları tüm sene boyunca devam eder. Yurtdışı eğitim kabul belgesi 4 -5 haftada alınır. Yurtdışı öğrenci vizesi de 4 – 5 haftada alınır. Gitmek istediğiniz okulu belirledikten sonra, üniversitenin resmi web sitesinden ilgili bölüme bakabilir ve istenilen evrakları kontrol edebilirsiniz. Her okulun kendine özgü belgeleri vardır. Üniversite ile iletişimde kalarak istenilen belgeleri topladıktan sonra okula kayıt süreciniz başlamış olacaktır.

Yurtdışında hukuk okumak oldukça avantajı yüksek ve bireye gelecekte fayda sağlayacak bir seçim olacaktır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir