Makedonya,Stip
+90 (505) 389 44 26
info@sataegitimkoclugu.com

Goce Delcev Üniversitesi

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Goce Delcev Üniversitesi

Goce Delcev Üniversitesi

Goce Delcev Üniversitesi nerededir, nasıl bir üniversitedir, denkliği var mıdır ve bunun gibi bir çok sorunun cevabı bu yazımızda mevcut. Eğitimini yurtdışında ve daha karşılanabilir paralara tamamlamak isteyen bir çok öğrenci ve öğrenci adayı Makedonya’yı tercih etmekte. Bunun sebeplerinin başında ülkemize yakınlığı ve maddi imkanlarının fazla olması var.

Goce Delcev Üniversitesi Nerede?

Bir devlet üniversitesi olan Goce Delcev Üniversitesi eğitim öğretim hayatına uzun yıllar önce başlamış bir üniversite. Makedonya Cumhuriyeti tarafından 27 Mart 2007 tarihinde kurulmuş ve 35 yılı aşmış bir okul olmuştur. Makedonya’nın doğusunda kurularak o bölgeyi bir öğrenci yaşam alanına çevirmesiyle de başarılarına başarı katmıştır. Prof. Dr. Sasha Mitrev bu güzide üniversitenin rektörüdür. Makedonya’nın en az nüfuslu şehri olan İştip şehrinde bulunmaktadır. Tüm dünyadan öğrencileri ile karma bir yelpazeye sahiptir. Bu sayede ise öğrenciler hem kendi kültürlerini hem başka kültürleri öğrenmeye başlamış ve kendilerini bu konuda geliştirme fırsatı sağlamışlardır. Makedonya’ya ulaşım ise çok kolay. Uçak ile 1.5 saatlik bir yolculuk ile veya otobüs ile Yunanistan – Bulgaristan güzergahından ulaşmak mümkün.

Goce Delcev Üniversitesi Fakülteleri

Goce Delcev Üniversitesinin tam on altı fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. Bu fakülteler; Hukuk Fakültesi, Mekanik Fakültesi, Mimarlık ve İnşaat Fakültesi, Turizm Fakültesi, Doğal ve Teknik Bilimler Fakültesi, Elektrik Fakültesi, Müzik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Bilişim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Doğa Fakültesidir.

Tıp fakültesini tercih eden adaylar Makedonya’da 1500 Euro karşılığında eğitim görürken diğer tüm fakülteler ve Mühendislik fakültelerinde eğitim görmenin ücreti ise 1000 Eurodur. Ekstra bir avantaj olarak da ücreti iki eşit taksit ile ödeme fırsatı vardır. Bu fırsatlara ek olarak hayat şartlarının ekonomik olarak uygun olması Makedonya’da eğitimi kaçınılmaz bir tercih haline getirmektedir.

Okulun Türkiye ile olan denkliği sayesinde ise Türkiye’ye döndüğünüz zaman kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanabilir ve güzel bir kariyer planı oluşturabilirsiniz.  İşte tam da bu sebeplerden kaynaklı olarak Goce Delcev Üniversitesi tercih edilmesi gereken bir okuldur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir